top of page
tum-kuryeler

Kuryelere özel onlarca üründe kiralama, taksitle, senetle veya peşin fiyatına satın alma kolaylığı jetgaraj.app ile seni bekliyor!

Email Signature Logo

jetgaraj ayrıcalıkları seni bekliyor...

Jetbee_18.JPG

Kiralama

Onlarca ürün arasında ihtiyacınız olan ürünü 3-6-9-12 aylık dönemlerle kiralayabilirsiniz.

Jetbee_4.JPG

Peşin Satınalma

Onlarca ürün arasında ihtiyacınız olan ürünü peşin fiyatına kolay ve hızlı şekilde satın alabilirsiniz.

Jetbee_9.JPG

Taksitle Satınalma

Onlarca ürün arasında ihtiyacınız olan ürünü banka kredisiyle satın alabilir, aylık taksitlerle kredinizi ödeyebilirsiniz.

Jetbee_26.JPG

Senetle Satınalma

Onlarca ürün arasında ihtiyacınız olan ürünü 6 taksit olarak senetle satın alabilir, eşit ödemelerle ürün sahibi olabilirsiniz.

path-3_2x

Kuryelerin Alışveriş Uygulaması

motorlu-kurye
Black on Transparent
google-play-button
app-store-button

Sıkça Sorulan Sorular

 • Jetbee'den hangi kurye hizmetlerini alabilirim?
  Jetbee'den yaya, bisiklet, scooter, motor ve arabalı olmak üzere aşağıdaki çalışma modelleri ile hizmet alabilirsiniz. Paket Paşı Kurye Hizmeti; Bölgenizdeki yüzlerce kuryemiz arasından ihtiyacınız olan kurye tipinde gönderi oluşturup, müsait kuryelerden hizmet alabilirsiniz. Part-Time / Full-Time Dedike Kurye Hizmeti; İşletme sahipleri için işletmeye özel sabit kurye hizmetidir. Kuryeler haftanın altı günü günde 4,5+0,5 saat part-time, 9+1 saat full-time işletmede işletmenin siparişlerini dağıtırlar. Kurumsal Kurye Filosu Hizmeti; Kurumsal zincir markalar için, kurumsal kimliklerine ve operasyonel süreçlerine göre özelleştirdiğimiz kurumsal kurye filosu hizmetidir.
 • Jetbee Kargo Pazaryeri nedir?
  Jetbee Kargo Pazaryeri, kargo firmalarıyla ayrı ayrı anlaşma yapmaya veya anlaşmalar için kargo hacmi baremine takılmadan kargo gönderiniz için birden çok kargo firmasından tek tuşla anlaşmalı fiyat üzerinden teklif almanızı sağlayan hizmetimizdir. Kargo pazaryerinde gönderiniz için alacağınız teklifler, anlaşmasız fiyatlara göre %90'na varan indirimle sunulmaktadır. Üstelik fiyat teklifi sunan kargo firmalarından dilediğiniz ile kolayca kargonuzu gönderebilirsiniz.
 • Hangi pazaryerlerini bağlayabilirim?
  Jetbee'de sunmuş olduğu entegrasyonlar özelliği sayesinde popüler bir çok pazaryeri uygulamasındaki satıcı hesabınıza gelen siparişlerin anlık olarak Jetbee panel ve uygulasına yansımasını sağlar. Bu sayede müşteri iletişim ve adres bilgilerini manuel olarak girmeye gerek kalmadan dilerseniz tek tuşla manuel kurye talebinde bulunabilir, dilerseniz de otomatik kurye çağırma ayarı sayesinde sipariş sisteme yansıdıktan belli bir süre veya durum değişikliği sonrasında otomatik kurye çağrısı başlatılır. Güncel satıcı hesaplarınızı bağlayabileceğiniz pazaryeri uygulamaları; Yemeksepeti, Getir Yemek, Trendyol Yemek, Migros Yemek ve Jetconnect'tir.
 • Hangi ödeme yöntemleri ile ödeme yapabilirim?
  Jetbee'de, cüzdana bakiye yükleme, işlem bazlı kart ile ödeme veya kapıda nakit ödeme gibi seçeneklerle ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Kurumsal göndericiler, Havale/EFT yöntemiyle de cüzdanlarına bakiye yüklemesi yapabilirler.
 • Kargo pazaryeri üzerinden birden fazla kargo paketini tek kargo etiketi ile gönderebilir miyim?
  Gönderileriniz pazaryerlerinde yapılan satışların gönderilerindeki gibi kabul edilmektedir. Bir paket içerisinde birden fazla ürün koyarak kargo gönderebilirsiniz. Pazaryerlerinde olduğu gibi birden fazla paketi tek bir kargo etiketi ile gönderemezsiniz.
 • Müşteri veya gönderici adreslerimi nasıl kaydederim?
  İnternet Şubesi; Yeni gönderi oluşturduğunuzda alıcı veya gönderici adreslerinden dilediğinizi altında yer alan "Adresi Kaydet" kutucuğunu işaretleyerek sonraki gönderileriniz için kaydedebilir, sonraki gönderilerde kayıtlı adresler arasından adres seçimi yaparak hızlıca adres bilgilerinin doldurulmasını sağlayabilirsiniz. Mobil Uygulama; Yeni gönderi oluşturduğunuzda alıcı veya gönderici adreslerinde Adres Seçiniz butonuna tıklayın. Açılan popup pencerenin en altında yer alan "Yeni Adres Ekle" butonuna basın. Arama kutucuğuna adresi yazabilir veya haritadan noktayı seçerek adres bilgilerini girdikten sonra "Yeni Adresi Kaydet ve Devam Et" butonuna basın. Sonraki gönderileriniz için adresiniz kaydedilmiş olacaktır. Sonraki gönderilerde kayıtlı adreslerden seçim yaparak adres bilgilerinin doldurulmasını sağlayabilirsiniz.
 • Çok sayıda gönderiyi nasıl oluşturabilirim?
  İnternet Şubesi; Gönderi oluşturma sayfasında yer alan "Dosya Yükleyerek Gönderi Oluştur" seçeneğine tıklayarak açılan sayfada bulunan excel şablonuna uygun olarak hazırlamış olduğunuz tablo ile aynı anda çok sayıda gönderi etiketini oluşturabilirsiniz.
 • Jetbee nedir?
  Jetbee, özgürce dilediğiniz zaman bölgenizde çalışabileceğiniz, müsait zamanlarınızı uygulamadaki gönderileri dağıtarak kazanca çevirebileceğiniz yeni nesil yeşil teslimat odaklı kurye/kargo pazaryeri girişimidir.
 • Jetbee kuryesi (taşıyıcısı) ne iş yapar?
  Jetbee kuryesi (taşıyıcısı), sistem üzerinden bulunduğu lokasyondaki yer alan işletmelerden gelen dağıtım görevlerini, işletmeden paketi alarak alıcıya teslim ettiğinde paket başına ek kazanç sağlar.
 • Nasıl Jetbee kuryesi (taşıyıcısı) olabilirim?
  Kuryemiz Ol sayfasında yer alan talimatları izleyerek, mobil uygulamamız üzerinden 2 dakikada başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz tarafımıza ulaştığında, herhangi bir engel bulunmadığında ekiplerimiz tarafından hesabınız onaylanır. Onay işlemleri işlem sırasına göre yapılmakta olup, yoğunluk sebebiyle gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu hususta anlayışınızı rica ediyoruz. Hesabınız onaylandığında müsaitlik durumunuzu aktif hale getirdiğiniz de bölgenizde herhangi bir gönderi oluşturulduğunda tarafınıza bildirim gelir. Gönderiyi kabul edebilir, red edebilir veya havuza düşen ve dağıtılmayı bekleyen gönderileri alarak dağıtım işlemini gerçekleştirerek, kazanç sağlayabilirsiniz. Jetbee, yeni bir girişim olduğundan tüm il ve ilçeler'de henüz bulunmayabilir. Bölgenizde eğer işortağı gönderici yok ise gönderi bildirimleri almayabilirsiniz. Ama üzülmeyin, Jetbee, sunduğu yenilikçi teslimat modelleri sayesinde bir çok kurumsal işortağı ile 3PL operasyonlar gerçekleştirmektedir. Uygulama üzerinden veya web sayfamız üzerinden 3PL operasyonların detaylarına bakabilir, şartları size uygun olan 3PL operasyona dahil olarak kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.
 • Jetbee kuryesi (taşıyıcısı) olmak için özel bir eğitim alacak mıyım?
  Jetbee sisteminde çalışmak için ihtiyacınız olan uygulama kullanımı eğitimleri, youtube kanalımızda yer alan videolarda gösterilmiştir. İlgili eğitim videolarını izleyerek, kolay ve hızlı şekilde uygulamamızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Çok yakında yayına alacağımız Jetbee Akademi platformu üzerinden kuryelik alanında eğitimleri tamamlayarak yasal geçerliliği olan sertifika sahibi olarak, mesleğinizde profesyonelleşebileceksiniz.
 • Jetbee kuryesi (taşıyıcısı) olmak için araç tipi zorunluluğu bulunuyor mu?
  Jetbee sisteminde Yaya olarak çalışabileceğiniz gibi Bisiklet, Scooter, Motor ve Araba ile de çalışabilirsiniz. Eğer aracınız yok ise gerekli şartlarımızı karşılamanız durumunda Jetbee'nin çatı şirketi Jetconnect bünyesinde yer alan jetgaraj.app platformu üzerinden kuryelerin aylık kiralamalarla araç satın kiralama, peşin/taksitli veya senetle satın alma kolaylıklarından faydalanabilirsiniz. Detaylar için aşağıdaki buton yardımıyla bilgi sayfasına erişebilirsiniz.
 • Jetbee kuryeleri (taşıyıcıları) için üniforma giyme zorunluluğu bulunuyor mu?
  Jetbee logolu üniforma giyme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak kuryelerimizin kıyafet protokülümüze uyum sağlamaları zorunludur. İlgili kıyafet protokolü kayıt olduğunuz sırada sözleşmeler adımında detaylıca belirtilmektedir.
 • Kurye (taşıyıcı) olmak için tecrübe şartı var mı?
  Kurye olmak için tecrübe şartımız yoktur. Bununla birlikte her kurye adayına uygulama kullanımıyla ilgili çeşitli eğitim videoları hazırladık, bu eğitim videolarına youtube kanalımız üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Jetbee ile çalışırken başka sistemlerle de çalışabilir miyim?
  Jetbee sistemi özgürlük anlayışı üzerine kurulu olduğundan Jetbee ile çalışırken istediğiniz herhangi bir kurye sistemiyle de çalışabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken nokta diğer sistemlerin paketlerini dağıtırken Jetbee müsaitlik durumunuzu meşgule almak.
 • Jetbee'de şirket açmak zorunlu mudur?
  Jetbee sisteminde yaya, bisiklet scooter’lı kuryeler şirket açmadan aylık kazançlarını 4000 TL'yi geçmemek kaydı ile Gider Makbuzu karşılığında alarak çalışabilirler. 4000 TL üzeri hakedişler yalnızca fatura karşılığında ödendiğinden şirket açılışı zorunludur. Şirket açılışı hizmeti grup şirketimiz olan Uzman Şirketim üzerinden sağlanmaktadır. 2024 yılı için kuryelerimize çeşitli destek ve teşvikler hazırladık. Detaylar için aşağıdaki butona tıklayarak güncel destek ve teşvik programını görüntüleyebilirsiniz. Not: Gider Makbuzu ile yapılan ödemeler de Gelir Vergisi, Stopaj gibi vergi kalemleri ile birlikte sistemin komisyonu kesildikten sonra kalan ödeme kuryeye ödenir. İlgili vergiler kurye adına tarafımızca kamu kurumlarına ödenmektedir. 3PL Operasyonlarda, operasyona göre şirket açılışı zorunlu olabilmektedir. 3PL Operasyonun şartları için ilgili 3PL operasyonların bilgi sayfalarına bakabilirsiniz.
 • Aylık kazancım ne olur?
  Jetbee sistemi sayesinde bulunduğunuz lokasyondaki gönderici sayısı ve görev çokluğu kazancınıza doğru orantıda etki etmektedir. Sisteme yeni kurye kazandırmak için “Davet Et, Kazan” özelliğimizi kullanarak davet edilen arkadaşınız paket dağıttıkça kazanç sağlayabileceğiniz gibi anlaşmalı markalarla yürüttüğümüz 3PL operasyonlarımıza katılarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.
 • Jetbee sisteminde istediğim saatte çalışabilir miyim?
  Jetbee sistemimizde kuryemiz olduktan sonra dilediğiniz saatte sisteminizi aktif hale getirerek, aktif olduğunuzda tarafınıza iletilecek olan görevleri yerine getirerek kazanç sağlayabilirsiniz. Örneğin; bir kurumda çalışıyorsunuz ve saat 5’ten sonra boş zamanınızı değerlendirerek ilçenizden çıkmadan görevleri tamamlayabilir ve ek kazanç sağlayabilirsiniz. Veyahut başka kurye sistemlerinde çalışıyorsunuz ve boş zamanınız var, bu boş zamanınızı Jetbee’de aktif olarak eşleşen görevleri yerine getirerek değerlendirebilirsiniz.
 • Jetbee sisteminde ödemeler ne zaman yapılıyor?
  Jetbee sistemimizde kuryenin dağıtımını yaptığı her gönderiden elde edeceği kazanç uygulamadaki cüzdan'a tanımlanır. Cüzdan bakiyeniz minimum 1000 TL olduğunda ödeme çekim talebi gönderilebilir. Haftanın çarşamba gününe kadar bildirilen ödeme çekme talepleri sonraki haftanın Cuma günü saat 17:00'a kadar sistemdeki banka hesabınıza gönderilir. Uzman Şirketim üzerinden ön muhasebe tutan kuryelerde e-fatura entegrasyonu sayesinde tek tuşla hakediş faturası düzenlenebilmektedir. Not: 3PL Operasyonlarda ödeme kuralları değişkenlik gösterebilir. Ödeme kuralları için ilgili 3PL operasyonların bilgi sayfalarına bakabilirsiniz.
bottom of page